פוינטס חתמה על הסכם מיקור חוץ לניהול והטמעת מערכת LI ברשת הרבוע הכחול

אוגוסט 2009

במסגרת הסכם שיתוף פעולה ארוך טווח, פוינטס מיפוי עסקי תטמיע, תנהל ותפעיל באופן שוטף מערכת  Location Intelligence ברשת הרבוע הכחול בהיקף המוערך במאות אלפי שקלים בשנה.

מערכת ה- LI מבוססת על שילוב של טכנולוגיית GIS עם מאגרי מידע גיאוגרפיים, מתוך ומחוץ לארגון, ומיועדת לשמש את רשת הרבוע הכחול למגוון יישומים תומכי פעילות עסקית: אופטימיזציה של פריסת רשת הסניפים, ניהול נכסים ופיתוח נדל"ן, גיוס, שימור והעמקה של חברי מועדון הלקוחות YOU, מיקוד הפעילות השיווקית של הרשת באזורים נבחרים ועוד.

לרשת הרבוע הכחול פריסה ארצית של כ- 200 סניפים בפורמטים שונים (מגה, מגה בול, מגה בעיר, שפע שוק). מועדון הלקוחות YOU של הרשת מונה כ- 400 אלף חברים ונמצא בתהליכי התרחבות משמעותיים.

 הטמעת המערכת מבוססת על אינטגרציה בין כלי GIS משני סוגים: MapInfo ו- MapGuide עם מאגרי מידע גיאוגרפיים כגון: מפות רקע של חברת "מפה", נתונים דמוגרפיים סוציו-אקונומיים, תצלומי אוויר של חברת "אופק". המערכת מתממשקת למאגר הנתונים של הרבוע הכחול ומשתלבת עם הפורטל הארגוני מבוסס  SharePoint של חברת מיקרוסופט ופורטל מפות ארגוני. על גבי כל אלו מתווספות מתודולוגיות ניתוח אנליטיות.

 זמיר שמר, מנכ"ל פוינטס מאמין כי מדובר בהסכם התקשרות ארוך טווח בעל משמעות אסטרטגית לשתי החברות. "פוינטס תתפעל ותנהל את מערכת ה- LI  ברבוע כחול באופן מלא, באמצעות התקשרות של מיקור חוץ. במסגרת זו נעניק לרבוע הכחול: יעוץ אסטרטגי מרחבי, ביצוע אנליזות מרחביות תומכות תהליכים עסקיים, פיתוח יישומים והטמעת כלי GIS, תחזוקה ועדכון שוטפים של שכבות המידע הרלוונטיות".

 

איתי חזן, המשנה למנכ"ל הרבוע הכחול

"היישום המהיר יאפשר להנהלת החברה להשתמש בצורה מלאה במערכת כבר בתחילת 2010. הציפייה כי כבר במהלך השנה הבאה נבנה מרכז מידע למנהלי החנויות ובדרך זו נאפשר להם לזהות מגמות צריכה של לקוחות, חוזקות וחולשות של מחלקות בסניף, התפתחות המכירות של המותג הפרטי, העדפות של חברי המועדון ועוד.'"